Szybkie płatności w sklepach online – hit czy kit?

Blog Szybkie płatności w sklepach online – hit czy kit?

Data

13 sierpnia 2018

Kategoria

Developer

Tagi

Według raportów z 2017 roku na zakupy online wydajemy więcej pieniędzy niż w zeszłym roku. Natomiast jeśli chodzi o ulubioną formę płatności e-konsumentów, to wygrywają serwisy z szybkimi przelewami.

Z raportów wynika, że wydatki na większość popularnych wśród internautów produktów wzrosły w porównaniu z poprzednim rokiem. E-konsumenci średnio miesięcznie przeznaczyli na odzież, buty, książki oraz bilety do kina i teatru odpowiednio 224 zł, 299 zł, 99 zł i 68 zł. We wszystkich przypadkach było to więcej niż w zeszłym roku. Ankietowani wskazali również wyższe kwoty, jeśli chodzi o wydatki na sprzęt RTV i AGD (632 zł) oraz urządzenia mobilne (362 zł).

Ponad połowa (52 proc.) badanych deklaruje, że w ciągu najbliższego roku ich wydatki na produkty kupowane w internecie nie ulegną zmianie. Zwiększenie wydatków zadeklarowała niemal jedna trzecia badanych (30 proc.), a 6 proc. e-konsumentów przewiduje, że w sieci będą wydawać mniej. Okazuje się, że więcej pieniędzy na e-zakupy zamierzają przeznaczyć mężczyźni oraz osoby w wieku 15-24 lat.

Formą płatności, która zachęca e-konsumentów do częstszych zakupów online, jest szybki przelew przez specjalny serwis internetowy – taką odpowiedź wskazało 68 proc. ankietowanych. Dla porównania w ubiegłym roku tę opcję wskazało 62 proc. osób. Jest to metoda płatności, którą szczególnie często wybierają osoby z wyższym wykształceniem oraz w wieku 25-34 lata. Na kolejnych miejscach znalazły się płatność gotówką u kuriera przy odbiorze (42 proc.) oraz przesyłka za pobraniem (41 proc.).

Podsumowując, szybkie płatności, dobrze skonfigurowane i poprawnie zaimplementowane do systemu sklepów online wydają się być prawdziwym dobrodziejstwem dzisiejszych zakupów internetowych. Nie tylko znacznie skracają czas samego składania zamówienia, jego finalizacji, ale także gwarantują bezpieczeństwo i szybki przepływ wpływów na konta bankowe. Bezpieczeństwo jest tu szczególnie ważne, w dobie wszelkich włamów czy ataków hakerskich. Dlatego też warto wybierać takie oprogramowanie, które zapewnia pełne wsparcie i szyfrowane dostępy do kont bankowych.