Nowy messenger Facebooka – co nowego w aplikacji?

Blog Nowy messenger Facebooka – co nowego w aplikacji?

Data

1 listopada 2018

Kategoria

Developer

Tagi

Użytkownicy Messengera od dłuższego czasu wskazywali nadmiar opcji w aplikacji, jako główny element utrudniający im komunikację ze znajomymi i markami. Z przeprowadzonego niedawno badania wynika, że użytkownicy najbardziej cenią sobie prostotę. Nie dziwił zatem wzrost popularności aplikacji Messenger Lite. Użytkownicy byli w stanie zrezygnować z kilku “fajerwerków i wodotrysków”, jeżeli oznaczało to łatwiejszy dostęp do podstawowej funkcjonalności Messengera – prostej komunikacji.

W najnowszej wersji Facebook postanowił położyć nacisk na prostotę komunikacji bez utraty pozostałych funkcjonalności. Przyjrzyjmy się zatem czego możemy oczekiwać w nowej wersji aplikacji:

1. Messenger 4 jest łatwiejszy w nawigacji
Zamiast 9 zakładek na dole ekranu powitają nas teraz jedynie 3.

Chats: w tej zakładce znajdziecie wszystkie dotychczasowe konwersacje, zarówno prywatne, jak i grupowe.

People: tutaj będą wyświetlani znajomi, ich status aktywności i Stories.

Discover: zakładka, w której możliwe będzie odkrywanie nowych ramek, promocji, gier, newsów czy botów.

2. Messenger 4 udoskonala to co lubimy

Idea Messengera 4 to zachowanie maksymalnej prostoty przy zachowaniu najpotrzebniejszych funkcji, na którym zależy użytkownikom. Messenger 4, oprócz standardowych funkcjonalności, wciąż pozwala na tworzenie ankiet, wysyłanie lokalizacji, wyzywanie przyjaciół w prostych grach czy organizowanie chatów wideo. Są to najczęściej użytkowane funkcje Messengera.

3. Messenger 4 to aplikacja dostosowana do użytkownika

Tak, Facebook postawił na personalizację. Nie ma w tym nic dziwnego, możemy się jedynie cieszyć – przecież dla wielu z nas, jest to jedna z najczęściej użytkowanych aplikacji w ciągu dnia. Nowa wersja komunikatora Facebooka pozwala na różnego typu personalizację – m.in.: Dark Mode, nowy interfejs, niestandardową kolorystykę i wiele innych, opcji, które wprowadzane będą zapewne w przeciągu najbliższych miesięcy.

Do tego, zapewne za sprawą Apple, w czwartej odsłonie Messengera pojawi się również tryb ciemny (tzw. dark mode) oraz nowe ikony, które mają nie razić nas aż tak bardzo w oczy. Te zmiany pojawią się dopiero za jakiś czas. Chociaż i tak aktualizacja facebookowego komunikatora będzie udostępniana falami, więc może okazać się, że ci ostatni w kolejce dostaną wszystkie nowości za jednym razem.