Jaki telefon do testowania aplikacji mobilnych?

Blog Jaki telefon do testowania aplikacji mobilnych?

Data

5 kwietnia 2018

Kategoria

Developer

Tagi

, , ,

Temat aplikacji mobilnych jest niezwykle interesującym zagadnieniem, bowiem zmiany jakie zachodzą na rynku IT coraz bardziej marginalizują tradycyjne komputery PC, a nawet laptopy właśnie na rzecz urządzeń mobilnych, które mamy zawsze przy sobie. Pojęcie „mobile first” jeszcze nigdy nie miało takiego znaczenia jakie ma dzisiaj. Widać to zwłaszcza w projektowaniu stron internetowych, gdzie taki trend utrzymuje się od dłuższego czasu i wersje mobilne są projektowane najpierw.

Trend ten szczególnie widać w różnego rodzaju sklepach z elektroniką konsumencką. Zarówno w tych tradycyjnych jak i internetowych gdzie znajdziemy całą masę smartphone’ów w zasadzie nie wiadomo czym różniących się od innych.

Wracając jednak do tematu programowania aplikacji mobilnych, a dokładnie ich testowania to jak wiemy przynajmniej w 99% przypadkach wystarczy nam do tego zwykły emulator. Sytuacja jednak komplikuje się, kiedy nasze oprogramowanie jest już na tyle rozwinięte, że wypadałoby sprawdzić je bardziej dokładnie na fizycznym urządzeniu. Tutaj nasuwa się więc pytanie – jaki telefon wybrać?

Teoretycznie, najlepszy byłby telefon z tzw czystym Androidem, pozbawionym wszelkiego rodzaju nakładek i dodatków. Wiąże się to jednak ze sprowadzaniem starszych urządzeń, które też nie zawsze oddadzą stan faktyczny.

Z punktu widzenia programisty ważną kwestią są parametry podzespołów odpowiedzialnych za wydajność – i tu często polecana jest Nokia 8. Urządzenie to zostało wyposażone w całkiem spory ponad 5 calowy ekran LCD, co ciekawe jest ona bardzo dobrze oceniany przez wielu recenzentów zajmujących się tą tematyką. Mimo swoich rozmiarów (151,5 x 73,7 x 7,9mm) waży on zaledwie 160 gram, a jego obudowa został wykonana ze stopu aluminium. Smartphone będzie więc odporny na różnego rodzaju uszkodzenia jakie mogą się pojawić w przypadku jego plastikowych odpowiedników.

Z technicznych właściwości, ten smartphone wyposażony jest w procesor Qualcomm Snapdragon 835 oraz 4GB pamięci ram dają naprawdę potężnego kopa zielonemu robocikowi. Wszystko też zasilane jest całkiem pojemną baterią. Dodatkowo do dyspozycji mamy aż 64 GB pamięci flash. To wszystko sprawia, że testowanie wszelakich aplikacji mobilnych będzie odbywało się płynnie i sprawnie.